Na hlavní obsah

Produkty v porovnávači

Jak vybrat stepper

Jak vybrat stepper
Jak vybrat stepper

Stepper je účinná cvičební pomůcka, která nahrazuje nudné šlapání do schodů - na rozdíl on výšlapu ale šetří vaše klouby!

Navíc mají mimořádný přínos pro zdraví, obzvlášť v současnosti, kdy se v západním světě hojně šíří obezita a s ní související závažná onemocnění, považují odborníci simulaci chůze do schodů za jeden z nejefektivnějších tréninkových postupů.

Pořídit si stepper pro pravidelné domácí cvičení tak může být zásadní krok pro všeobecnou zdravotní prevenci, zvýšení fyzické kondice, posílení svalů, činnosti srdce, plic i hubnutí.

Pomůžeme vám vybrat stepper „na míru“

Nejlépe vybavené steppery jsou efektivní nejen pro zpevnění vnitřní a vnější strany stehen, ale také boků a břišních, zádových a prsních svalů. Docílí toho „twistováním“, bočním nášlapem a použitím gumových táhel.

Základní dělení stepperů

  • Stojanové – pro delší, intenzivní cvičení, s držadly pro ruce, možností regulace zátěže, twist pohybu do stran, použití táhel či bočního nášlapu.
  • Mini steppery – pro kratší, příležitostné cvičení, alternativně s gumovými úchyty pro zpevnění horní části těla, s možností twist pohybu do stran a bočního nášlapu.

Steppery vždy obsahují počítač zobrazující čas cvičení, počet kroků, spotřebu kalorií a scan. Vyspělé modely měří také rychlost, vzdálenost, spálený tuk a prostřednictvím pevných rukojetí snímají tepovou frekvenci. Vše o správném výpočtu tepové frekvence naleznete v rádci „Jak správně cvičit se sporttesterem".

Mini, twist nebo univerzální stepper?

Twist steppery jsou vynikající pro zpevnění boků a břicha, tedy problémových partií. I díky nízké ceně patří mezi nejoblíbenější trenažéry zástupců všech věkových kategorií.

Mini steppery mají sice nižší nosnost, ale zase jsou velmi skladné. Podle nálady si je snadno vytáhnete třeba k televiznímu seriálu a máte odcvičeno raz-dva.

Všechny moderní steppery jsou vybaveny regulací zátěže nezbytnou pro zvyšování dávek a posilování stehenních a hýžďových svalů. Zátěž lze nastavit posuvem tlumičů, jejich otočením, případně magnetickou brzdou.

Trenažéry českého výrobce inSPORTline, ať už pro domácí nebo profesionální využití, charakterizuje tichý chod. Některé stojanové steppery vyšší třídy mají hydraulické tlumiče, které také podmiňují jejich kvalitu a cenu.

10 klíčových parametrů při výběru stepperu

Když shrneme základní požadavky, před nákupem stepperu se doporučuje řídit domácími prostory, cvičebním plánem, výškou a váhou cvičenců a zhodnotit převážně tato kritéria:

  1. značka (záruka, odborný servis)
  2. cena
  3. nastavení zátěže
  4. gumová táhla
  5. hmotnost stroje (7,5 – 66 kg)
  6. maximální nosnost (100 – 150 kg)
  7. nastavení výšky kroku
  8. počítadlo kroků
  9. měření tepové frekvence
  10. rychlost chůze

Vyplatí se čerpat ze zkušeností uživatelů

Cenným zdrojem informací jsou také recenze lidí, kteří už stepper vlastní. Pomohou vám s ujasněním názoru a často i ušetří peníze. Recenze napoví, zda se vyhlédnutý model stepperu dobře používá a sestavuje, jestli je odolný, stabilní a odpovídá-li jeho cena kvalitě.

Uživatelé si v recenzích všímají také srozumitelnosti návodu, porovnávají různé steppery a uvádějí zdravotní přínosy konkrétního cvičení.

Na závěr rada inSPORTline trenéra Petra Kopřivy: „Je-li pro vás stepper investice do stálé kondice, cvičební pomůcka pro celou rodinu na mnoho let, určitě raději vydejte více peněz za robustnější výrobek s lepšími užitnými vlastnostmi.“

A vyberte si stepper přesně pro vás!

Související kategorie


Související články

Akce a slevy na email
Akční newsletter