Na hlavní obsah
ŘÍJNOVÉ TOPKY! Slevy až 63% Najdete tady

Produkty v porovnávači

Jak vybrat veslovací trenažer?

Jak vybrat veslovací trenažer?
Jak vybrat veslovací trenažer?

Hledáte-li účinný fitness stroj vhodný pro domácí posilování, veslovací trenažer je pro vás ten pravý. Na veslovacím trenažeru totiž simulujete záběry při veslování a jediným pohybem posilujete horní i dolní polovinu těla, zejména pak zádové svaly. Pravidelný trénink na veslovacím trenažeru vám přinese pevné svaly a štíhlejší, sportovně vyhlížející tělo. Cvičení na veslovacím trenažeru je navíc vhodné pro kondiční trénink i kardio trénink. A co víc, jestliže trpíte bolestmi zad, pohyb na veslovacím trenažeru vám pomůže se jich rychle zbavit.

Na co se při výběru zaměřit?

Na trhu se můžete setkat s několika modely veslovacích trenažérů, které mají odlišné vlastnosti. Stoje se mohou lišit především brzdným systémem, pojezdem, regulací odporu, funkcemi a mnoho dalších. V tomto rádci se tak dozvíte, na co byste se měli při výběru zaměřit, v čem se jednotlivé vlastnosti liší, jaký mají dopad při cvičení a který veslařský trenažér bude pro vás ten nejvhodnější.

Druh brzdného systému

Většina veslovacích trenažerů má sice podobný design, jejich vlastnosti se ale mohou značně lišit v závislosti na tom, jaký brzdný systém používají. Brzdný systém zajišťuje odpor během cvičení (zátěž) a obvykle jej lze nastavit na několik úrovní. Každý z brzdných systémů má své výhody. Je třeba si zvolit veslovací trenažer s takovým brzdným systémem, který vám bude nejlépe vyhovovat. Většina veslovacích trenažerů InSPORTline má buď hydraulický nebo magnetický brzdný systém. V nabídce však najdete i takové veslařské trenažéry, které mají vodní nebo vzduchový brzdný systém. Jelikož se jedná o jeden z nejdůležitějších parametrů, věnovali jsme mu samostatnou kapitolu, jak správně vybrat brzdný systém veslařského trenažéru. Zde se dozvíte jednotlivé výhody či nevýhody, principy fungování, cenovou relaci nebo i to, který brzdný systém bude pro vás nejvhodnější. 

Regulace zátěže

Zátěž veslovacího trenažeru lze regulovat buď ručně (regulačním kolečkem) nebo elektronicky (volbou na displeji). U některých modelů s elektronickým ovládáním lze nastavit automatickou úpravu zátěže dle naprogramovaného profilu trati, cílové tepové frekvence nebo cílového výkonu. Trenažery s hydraulickým nebo třecím brzdným systémem lze ovládat pouze ručně.

Pojezd

Kvalita a typ pojezdu jsou při výběru veslařského trenažeru velmi důležité. Kvalita pojezdu je zárukou životnosti a tiššího chodu stroje. Pojezdy s plastovými kolečky u levnějších modelů se většinou rychle opotřebí (záleží na kvalitě koleček). Je proto lepší vybrat si pojezd s ložisky. Takový lze najít u kvalitnějších stojů.

Jestliže jste vyšší postavy (nad 180 cm), délka pojezdu je pro vás klíčovým parametrem. Určitě vybírejte trenažer, který ho má co nejdelší. (V tomto případě jsou nevhodné hydraulické trenažery s menší konstrukcí). Mějte na paměti, že čím delší je pojezd, tím většího záběru můžete dosáhnout.

Rozměry a umístění

Pro jistotu si přeměřte prostory, kam máte v plánu veslovací trenažer umístit. Velikosti veslovacích trenažerů se poměrně různí, proto si vždy zkontrolujte rozměry výrobku. Také se zamyslete nad hmotností výrobku, obzvláště pokud máte v úmyslu s ním často manipulovat. (Popřípadě se podívejte, zda má transportní kolečka.) U nás najdete trenažery v rozmezí 14–44 kg. Některé veslovací trenažery jsou skládací, aby při skladování nezabíraly mnoho místa. Jejich nevýhodou je však méně robustní konstrukce. Těžší trenažery mají obvykle více funkcí, ale lze najít i skladný a lehký veslovací trenažer, který vám skvěle poslouží.

Máte-li dřevěné podlahy, je vhodné zakoupit si pod trenažer ochrannou podložku. Podložku je také doporučeno používat v případě, že si pořídíte robustnější model veslovacího trenažeru. Nemusíte tak mít obavy z případného poškození jakéhokoli materiálu.

Displej

Většina veslovacích trenažerů je vybavena počítačem s displejem, který zobrazuje minimálně čas cvičení, rychlost, překonanou vzdálenost a počet spálených kalorií. Displej na manuálně ovládaných trenažerech je zpravidla malý a jednoduchý. Elektronicky ovládané veslovací trenažery jsou vybaveny přehlednějšími podsvícenými displeji a zpravidla na nich lze zvolit funkce přístroje, včetně cvičebních programů (například měření tepové frekvence). U trenažerů s elektronickým ovládáním můžete využít například i program závodu s počítačem.

Nosnost

Před výběrem byste si měli ujasnit, kdo všechno bude váš nový veslovací trenažer používat. Jestliže si ho pořizujete pouze k osobním účelům, stačí vybrat takový, jehož nosnost odpovídá vaší váze. Pokud ale víte, že na trenažeru bude cvičit celá vaše rodina, určitě investujte do robustnějšího trenažeru s vyšší nosností. Základní nosnost bývá 100 kg, na inSPORTline však můžete najít trenažery s nosností 150 až 160 kg. 

Co při výběru dále zohlednit?

Skládací konstrukce
Některé modely lze snadno složit, takže vám nebudou doma překážet, když zrovna necvičíte. Tyto modely jsou samozřejmě nejvhodnější pro ty, kteří nemají doma prostoru nazbyt. Na druhou stranu jsou ale tyto veslovací trenažery méně robustní, což se projeví na jejich nosnosti.

Transportní kolečka
Hodláte-li stroj doma často přemisťovat, určitě si pořiďte veslovací trenažer s transportními kolečky, abyste se s ním nemuseli tahat z místnosti do místnosti.

Měření tepové frekvence
Některé elektronicky ovládané veslovací trenažery mají jako součást příslušenství hrudní pás, který měří vaši tepovou frekvenci a bezdrátově přenáší tuto informaci do počítače. Ten s ní pak může dále pracovat. Nastavíte-li si například cílovou tepovou frekvenci, bude trenažer automaticky upravovat úroveň zátěže tak, aby udržel vaši tepovou frekvenci v požadovaném rozmezí. Tento druh tréninku je vhodný zejména k hubnutí a kardio tréninku.

Chcete si vyzkoušet veslování z pohodlí vašeho domova, nebo hledáte způsob, jak efektivně posílit svaly horní i dolní polovinu těla? Teď už jistě víte, že veslovací trenažer je tou ideální volbou. Na první pohled se může zdát, že je použití trenažeru snadné, ale jestliže při cvičení požíváte správnou techniku, pořádně se u toho zadýcháte. Tak neváhejte a pořiďte si jeden z našich trenažerů i k sobě domů. Chcete-li mít stroj s více funkcemi a co nejplynulejším chodem, můžete si pořídit i jeden z našich komerčních trenažerů.

Srovnání veslovacích trenažerů inSPORTline

Mohlo by Vás zajímat: 

Akce a slevy na email
Akční newsletter